WU17: Szewieczková hat-trickem za osm minut otočila skóre

Publikováno: 14. 4. 2015

V úterý odpoledne čekalo na mladé Češky poslední vystoupení v základní skupině elitní fáze kvalifikace ME WU17, ve kterém svěřenkyně trenéra Rady narazily na outsidera skupiny Bělorusko. Češky ovšem musely dohánět jednogólové manko z úvodu utkání, po přestávce však mířila třikrát během osmi minut do černého Szewieczková a rozhodla utkání.

Do první větší šance utkání se dostala v šesté minutě Čížková, ovšem brankářka Christiková její pokus lapila. Ovšem za dvě minuty se překvapivě radovaly Bělorusky. Michaelu Radovou v brance překonala Dranovskajovská po asistenci Karplyukové.

Po čtvrt hodině hry byly Češky blízko vyrovnání, nejdříve Szewieczková trefila břevno a Stárové dorážka byla zblokována. Následně přišlo několik nepřesných pokusů na obou stranách a stav tedy zůstával pro české barvy nepříznivý.

Kolem třicáté minuty se v krátké době po sobě objevila dvakrát v dobré příležitosti Szewieczková, ale z obou měření sil vyšla lépe brankářka soupeře. Ani další příležitosti Češek brankou neskončily. Kamila Dubcová s Janíkovou nemířily přesně, pokus Szewieckové zblokovala obrana, a tak se do šaten šlo za jednobrankového vedení Běloruska.

I po přestávce se objevovaly v šancích spíše Češky, ale ani kapitánka Houzarová nedokázala ve 47. minutě běloruskou brankářku překonat. Až v 65. minutě se konečně prosadila Tereza Szewieczková a vyrovnala na 1:1. Hned vzápětí měla střelkyně české branky další šanci, ale mezi tyčemi opět úřadovala běloruská brankářka.

Tereza Szewieczková se ovšem radovala o pět minut později, když se trefila podruhé v utkání a otočila tak vývoj skóre na českou stranu. Česká útočnice napodobila nedávné umění Cristiana Ronalda a během osmi minut se trefila potřetí.

V nastaveném čase neproměnila svoji šanci Skálová, ovšem Ducháčková mířila přesně a upravila skóre na konečných 4:1. Češky díky výhře skončily ve skupině druhé, na evropský šampionát však nepostupují. Tam míří z první pozice obhájkyně titulu Němky, které porazily Itálii vysoko 5:0.

Karel Rada, trenér ČR WU17: „V úvodu utkání jsme obdrželi branku a od té chvíle se soupeř soustředil jen na obranu a rychlé protiútoky. Herně jsme byli lepším týmem, ale nedokázali jsme se prosadit v koncovce, chyběla nám lepší finální přihrávka. Podařilo se nám prosadit až ve druhé části druhého poločasu, kdy hat-trickem Tereza Szewieczková otočila skóre. Čtvrtou branku přidala v nastavení svým důrazem Ducháčková.“

WU17: Česká republika – Bělorusko 4:1 (0:1)

Branka: 65., 70. a 73. Szewieczková, 80.+6 Ducháčková - 8. Dranovskajovská
Sestava ČR: Radová M. - Krištofová, Dubcová K., Čížková, Kovaříková - Radová A. (69. Příkaská), Stárová, Janíková (79. Skálová), Dubcová M. – Houzarová (76. Ducháčková), Szewieczková