Rozhovor: Lucie Hloupá (AC Sparta Praha) – Talent roku 2012

Publikováno: 18. 1. 2013

Lucie Hloupá má za sebou velmi úspěšný rok jak v klubu, tak v reprezentaci. Hráčka Sparty Praha a odchovankyně jabloneckého fotbalu získala titul Talent roku 2012 v kategorii fotbalistek. Pro náš web nám poskytla krátký rozhovor.


Lucko, v první řadě gratulace k titulu talent roku 2012! Jaký pro tebe ten fotbalový rok byl, co se v něm povedlo a co ne?
Děkuju moc, pro mě tento fotbalový rok byl velmi povedený už jen tím, když jsem v reprezentaci přešla z U17 do U19. Jela jsem na soustředění, kde jsme odehrály dva zápasy. Pak byla kvalifikace v Bosně. Tam se mi celkem slušně povedly všechny tři zápasy. A co se nepovedlo? Jediný co se nepovedlo a byla jsem zklamaná bylo to, že jsme hrály v Plzni nerozhodně 1:1, a tam se mi za celé jaro v tomto zápase nedařilo.  Jinak všechno bylo pozitivní.

A jaké si dáváš cíle pro rok 2013? Osobní i týmové?
Tak v první řadě si o sobě nemyslet, že jsem talent a že to najednou půjde všechno samo. Ba naopak musím ukázat to, že jsem byla talent a že na sobě budu dále pracovat. Chtěla bych s týmem vyhrát ligu a daly do toho úplně všechno. A nejvíc co si přeji je postoupit v reprezentaci z 2. fáze kvalifikace. Nikdy se nám to nepovedlo a rády by jsme si to vyzkoušely o ten krůček někde dál.

Jsi hráčkou juniorek Sparty a také reprezentace do 19ti let. Můžeš tedy porovnat úroveň české ligy dorostenek s tou mezinárodní. V čem vidíš největší rozdíl?
Určitě česká liga je oproti mezinárodní scéně pomalejší. Je to i určitě kvůli týmům v české lize. Ty týmy se nedají rozhodně rovnat těm mezinárodním. Kdyby každý tým na sobě pracoval tak jako třeba Slavia nebo Sparta, bylo by to určitě jiný. V mezinárodním fotbale rozhoduje nejvíce rychlost, kombinace s míčem a hlavně fyzička. Což z naší ligy zvládá jen pár hráček.

Fotbalově tě vychoval Baumit Jablonec, kde jsi hrála společně se stejně starými kluky. Jak vzpomínáš právě na hraní mezi nimi a sleduješ svůj bývalý tým? A máš naopak mezi bývalými spoluhráči své fanoušky?
V Jablonci jsem hrála také první ligu, ale když posoudím ženskou první ligu a chlapeckou ligu je to něco jiného. S klukama jsme si vedli hodně dobře. Bylo to také dobrým trenérem a hlavně tím, jak jsme k tomu tréninku přistupovali a hlavně co tam bylo dobré byla parta a ta ke hře patří.
Ano můj tým sleduju, ale už velmi málo, když jsem v Jablonci a kluci hrajou, ráda se jdu kouknou na ně, ale už toho času moc není.  Všichni kluci mi hrozně fandí a jsou rádi, že jsem to dotáhla až takhle daleko a jsou rádi, že jsem měla možnost jít do Sparty.  A hlavně kdo mi fandí jsou rodiče.

Co vůbec říkáš na působení fotbalistek pod hlavičkou Jablonce, kde se rozjíždí také kompletní dívčí mládež?
Asi jsem trochu kritik ohledně tohohle, jsem ráda, že v Jablonci máme dívčí tým, ale nějak mě tyhle holky nepřitahují fotbalově. Když vidím ten přístup k tréninkům a zápasům, nemám dobrý pocit. Tohle si dovolit na Spartě, tak tam skončím hned. Myslela jsem, že když postouply do druhé ligy, že se zlepší, ale bohužel jsem změnu nezaznamenala. Viděla jsem dvě utkání. Oba duely jak s Krupkou, tak i s Libercem skončily myslím dvouciferným výsledkem. Budu doufat a přeji si, že časem to bude lepší.

Zpátky k tobě. Na jaře tě čeká spolu s reprezentací U19 druhá fáze kvalifikace v Německu, ligová utkání v juniorce Sparty a možná i starty za první tým. Fotbalu tedy až nad hlavu a k tomu ještě škola. Máš čas ještě na nějaké jiné koníčky?

To je pravda, je toho strašně moc, jak škola tak i tréninky, ale musím říct, že zatím se to dá stíhat. Školu máme do 14:10 a tréninky nám začínají na Strahově až od 17:30, takže to je ještě dobrý. Tréninky máme třikrát týdně. Tedy úterý a čtvrtek máme pro sebe volný čas. Tak si buď s holčinama jdeme zaposilovat a nebo proběhnout. Někdy ale i to vynecháme a jen se válíme.

Pro začínající fotbalistky už můžeš být svým způsobem vzorem. Co bys jim poradila, jaká vede cesta k titulu Talent roku?
No jestli se někdo takový najde, tak aby na sobě pracoval, aby dělal něco i ve volném čase a hlavně každý trénink odjezdil a dal do toho všechno. A aby v zápasech byl kolektivní na hřišti. To je tak asi všechno.

Díky za rozhovor a přeji hodně štěstí do roku 2013!

Fotogalerie