Nedělní vysoké výhry Sparty a Slavie

Publikováno: 26. 8. 2015

Zbylé dva duely první ligy žen byly v plánu na druhý víkendový den. Nejdříve od 11 hodin hostila Sparta na Strahově Bohemians a rozhodla o své výhře již během prvního poločasu. Odpoledne pak cestovala Slavia do Pardubic, domácí celek nešetřila a vysoko vyhrála.


Domácí Sparťanky vstoupily do utkání aktivně a hned po pár vteřinách trefila tyčku hostující branky. Letenský celek se však mohl radovat ve 4. minutě, když se hlavou po centru Krejčiříkové trefila Irena Martínková. 

V navýšení skóre zabránila proti střele Bartoňové dobrým zákrokem Malíková v brance hostujícího výběru. Na hlavičku Bartoňové však byla Malíková v jedenácté minutě krátká. Hráčky Bohemians dostaly o minutu později ještě šanci vrátit se do utkání, když využila chyby domácí obrany Kantarská a snížila na rozdíl jedné branky.

O pár minut později však Sparťanky předvedly rychlou kombinační akci středem hřiště, zakončení Bartoňové Malíková ještě vyrazila, ale na dorážku Lucie Martínkové byla již krátká. O minutu později se opět předvedla hostující brankářka, když vychytala Matouškovou a dorážku Krejčiříkové se štěstím vytěsnila na rohový kop. 

Sparta si v navýšení skóre pomohla i standardními situacemi. Po trestném kopu vstřelila čtvrtou branku domácího celku z dorážky Irena Martínková. Na 5:1 zvyšovala důrazná Lucie Martínková a před poločasem ještě Irena stihla završit hattrick, když se nemýlila z pokutového kopu.

Aktivita letenského výběru pokračovala i po přestávce, Lucie Martínková však mířila nad branku. Dále hostující celek držela skvělými zákroky Malíková, která inkasovala opět až v šedesáté minutě, když se trefila po rohovém kopu Bertholdová. 

V dalším souboji Malíkové s Bertholdovou byla úspěšnější brankářka Bohemians, ta úspěšně zasáhla i proti dalekonosné střele Odehnalové. Sparťanky nakonec v závěru přidaly osmou branku, když v 90. minutě uzavřela gólový účet na 8:1 Křivská.

AC Sparta Praha – FK Bohemians Praha 8:1 (6:1)

Branky: 4., 21. a 42. Martínková I., 14. a 36. Martínková L., 11. bartoňová, 60. Bertholdová, 90. Křivská – 12. Kantarská
ŽK:
 44. Krejčiříková, 82. Mocová – 41. Ondrůšková
Rozhodčí:
 Kovářová – Simmerová, Hasíková
Sparta:
 Sloupová – Dlasková (58. Moťovská), Bertholdová, Vyštejnová, Odehnalová – Bartoňová (77. Bužková), Martínková I., Krejčiříková (46. Mocová) – Matoušková (58. Křivská), Martínková L., Ringelová (46. Dědinová)
Bohemians:
 Malíková – Tůmová, Ondrůšková (46. Folprechtová), Tománková, Mukařovská – Kladrubská (89. Zemjánková), Mouchová (68. Košvancová), Koubová, Plháková (46. Bezděková), Kantarská – Šturmová E. 

Poslední utkání druhého kola 1. ligy žen se odehrálo v neděli odpoledne na pardubickém Letním stadionu, kam přijela pražská Slavia. Pražanky od úvodu utkání jasně dominovaly a již ve druhé minutě vedly po dvou brankách Benýrové 2:0. 

Slavia měla trvalou převahu, ale v dalších šancích se nedokázala prosadit. Brankou neskončila ani střela Chlastákové, která orazítkovala břevno domácí branky. Břevno se ozvalo i v závěru prvního dějství, kam střelu Němečkové vyrážela pardubická brankářka Soukupová, na dorážku Divišové však již byla krátká. Těsně před přestávkou přidala čtvrtou branku Slavie Kožárová.

Chvilku po pauze se již Chlastáková nemýlila a Slavia vedla o pět branek. Další branku přidala Budošová a zanedlouho byla faulována v pokutovém území Kožárová. Sama faulovaná hráčka se ujala zahrání penalty a bylo to 7:0. 

Celé utkání se odehrálo před brankou domácích a hostující hráčky přidávaly s chutí další branky. Kožárová se nakonec v utkání radovala čtyřikrát a po dalších brankách si Slavia odváží výhru 11:0.

SK DFO Pardubice – SK Slavia Praha 0:11 (0:4)

Branky: 45., 63. (pen.), 80. a 89. Kožárová, 1. a 2. Benýrová, 51. a 88. Budošová, 39. Divišová, 48. Chlastáková, 65. Bartovičová
ŽK:
 63. Kupková (Pardubice)
Rozhodčí:
 Rodová – Navrátilová, Hrušková
Pardubice:
 Soukupová – Merklová, Sehnoutková, Kabeláčová (71. Mandutzová), Kupková, Dobrevová, Černá, Martínková K. (47. Macháčková), Šmídová, Kunáková, Strachotová
Slavia: Sladká - Tomášková (82. Dlouhá), Necidová, Budošová, Benýrová - Houzarová (64. Juračková), Divišová, Němečková (64. Pincová), Bartovičová (79. Malinová), Chlastáková - Kožárová


Autor: PJml