Dukla slaví první výhru, Slovácko otáčelo výsledek v Plzni

Publikováno: 26. 8. 2015

Druhé kolo ligy žen přineslo v sobotu dvě utkání, ve kterých se radovaly hráčky Dukly a Slovácka. Pražanky dokázaly vyhrát na půdě Liberce a Slovácko muselo otáčet nepříznivý výsledek v Plzni.


Dukla se v sobotu před polednem představila v Liberci, vstup do utkání se jí povedl a nováček soutěže šel brzy do vedení. Během druhé desetiminutovky mířily Pražanky třikrát do černého a po prvním dějství vedly 3:0. 

I po přestávce se dařilo lépe svěřenkyním trenérky Králíčkové a Plzáková přidala další trefu do liberecké sítě. Komplikace pro Duklu přišly v závěru duelu, když se Liberec dokázal dvakrát prosadit, ale Pražanky si výhru vzít nenechaly.

FC Slovan Liberec – FK Dukla Praha 2:4 (0:3)

Branky: 78. Jarchovská, 81. Matějková - 11. a 18. Šturmová A., 17. Beštová B., 46. Plzáková
ŽK: 58. Jungová, 86. Juráková (obě Liberec)
Rozhodčí: 
Šafránková – Trešlová, Šmolíková
Liberec: 
Pižlová – Juráková (90. Banyiová), Pomijová, Fritzová, Jarchovská, Brázdová, Jeřábková (19- Hančová), Sehnálková (61. Košková), Jungová, Skálová (77. Jedličková), Matějková
Dukla: 
Dolejšová – Rzycká, Bažoutová, Fojtíková, Beštová J. – Kozlíková (90. Hajnová), Beštová B., Rychtarová (84. Sůrová) – Plzáková (75. Tóťová), Beránková, Šturmová A. (63. Smíšková)

Druhé sobotní utkání obstaraly celky Plzně a Slovácka. Domácí Plzeň zaskočila moravského favorita a do šaten odcházela s jednobrankovým vedením, když se po půl hodině hry trefila reprezentantka Ivaničová.  

Po přestávce začalo Slovácko plnit roli favorita. Hned ve 49. minutě vyrovnala z pokutového kopu Strnadová a o tři minuty později otočila skóre Sedláčková. Čtvrt hodiny před koncem dala třetí branku hostujícího celku Michaela Dubcová a Slovácko si tak ze západu Čech odváží tři body. 

FC Viktoria Plzeň – 1.FC Slovácko 1:3 (1:0)
Branky: 32. Ivaničová – 49. Strnadová (p.), 52. Sedláčková, 75. Dubcová M.
ŽK: 
-
Rozhodčí:
 Šauflová – Šálková, Tůmová
Plzeň:
 Radová M. – Ivaničová, Ondrášková, Nehodová, Prokopová (63. Mrázová), Karasová, Markleová, Hanžlová (79. Nesvedová), Králová, Chocholoušková (63. Radová A.), Racková (20. Ranglová, 67. Knödlová)
Slovácko:
 Bednaříková – Strnadelová (36. Dubcová M.), Sedláčková, Fabová, Kristýnová (71. Kubicová), Strnadová, Chlumová, Selačíková, Janků, Farzaneh (36. Dubcová K.), Smetková (79. Lysáková)


Autor: PJml